Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/107251/virtual/www/templates/ds_3_6/functions.php on line 186

KLUB DRAGON SPIRIT V BRNĚ

 

   Oddíl DRAGON SPIRIT v Brně vznikl v srpnu 2015. Jeho zakládající členové Lukáš Novák a Tereza Nováková (roz. Matyasková) pocházejí původem z oddílu DRAGON CLAW Baška (okr. Frýdek-Místek), kde cvičili a nadále cvičí pod vedením Reného Kanioka. Důvodem k založení samostatného oddílu v Brně byly především studijní a pracovní povinnosti, které již nedovolovaly pravidelně a dostatečně často cvičit v mateřském oddíle v Bašce. Po dohodě s Toan-Kolegiem Federace Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu tak vznikl nový oddíl, který se automaticky stal členem jmenované Federace.

   Název oddílu DRAGON SPIRIT (v překladu "Duch Draka") byl zvolen díky přesné výstižnosti ve vztahu ke stylu bojového umění, které se zde cvičí. Cílem není pouze boj samotný, ale poznání sama sebe, umění vnímaní každého pohybu a celého okolí, objevení a pochopení Draka v sobě samém. 

Kungfu Dragon Spirit -znak

 

    Znak oddílu (obrázek nahoře) v sobě skrývá několik symbolů. Na první pohled je samozřejmá silueta Draka, který je reprezentantem stylu. Jedná se o jediné mýtické stvoření v čínské mytologii a symbolizuje veškeré vlastnosti, které si člověk umí představit a přiřadit k bojovému umění, což činí styl variabilním. Tělo tohoto draka tvoří symbolické písmeno "S", jako "Spirit" (Duch), který je v názvu oddílu. Společně s tím však lze spatřit i tvarové rozdělení podle kola Taiji (obrázek dole), které představuje spojení Yin a Yang. Tento znak symbolizuje harmonii a rovnováhu. Jde o častý symbol, který nalezneme u tradičních čínských bojových stylů. Samozřejmě vnímavá mysl zde může najít více symbolizujících prvků, než bylo původně zamýšleno. Vše záleží na individuálním vnímání a chápání souvislostí.

 

Kung Fu - Kungfu - Kung-Fu 

   Oddíl DRAGON SPIRIT je členem FEDERACE CHAN SHAOLIN SI & DJU SU KUNG FU. Jde o neziskové občanské sdružení, které sdružuje české oddíly bojových umění, má společné Toan-Kolegium a společné hospodaření. Oddíl ani Federace nevznikly za účelem zisku, ale za účelem podpory cvičení, koordinovaného postupu a udržování úrovně při zkouškách na technické stupně, organizování seminářů a jiných akcí. 

 

Dragon Spirit navazuje na přímou linii mistrů, která vede až k zakladateli stylu G. D. Khanovi. 

 

 Ganjuuryn Dschero Khan  Klaus Poestges  Pavel Trošák  René Kaniok Lukáš Novák 
 Ganjuuryn Dschero
KHAN
(10. Toan)
Klaus
POESTGES
(10. Toan)
Pavel
TROŠÁK
(10. Toan)
René
KANIOK
(5. Toan)
Lukáš
NOVÁK
(3. Toan)

     

 

PRO DALŠÍ INFORMACE O ODDÍLU A FEDERACI POKRAČUJTE V NABÍDCE VLEVO NAHOŘE.