Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/107251/virtual/www/templates/ds_3_6/functions.php on line 186

CHAN SHAOLIN SI & DJU SU KUNG FU

 

   Sousloví "Kung Fu" samo o sobě nikterak nedefinuje jakékoliv bojové umění. V doslovném překladu všeobecně znamená "cvičit se", a může jít o hru na housle, jízdu na kole nebo hraní vybíjené. Svůj význam jako název bojového umění dostává až ve spojení s dalšími slovy, které přesně definují styl. 

 

CSSi - znaky

 

      Oddíl DRAGON SPIRIT se zabývá cvičením stylu bojového umění "Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu". Jednotlivá slova v tomto názvu mají svůj konkrétní význam:

 

  • CHAN - je čínským překladem slova ZEN, původně z japonštiny, a odkazuje na filozofický směr Zen Buddhismus, jehož podstata je základem všech vnějších stylů Wu-Shu.
  • SHAOLIN - odkazuje na Shaolinský klášter, který je kolébkou bojových umění. Doslovný překlad slova "Shaolin" jinak také znamená "Mladé stromy" nebo "Zelené údolí".
  • SI - je slovem, které popisuje společenství nebo řád, a to ve smyslu ucelenosti systému při cestě za poznáním sama sebe (nikoliv jako společenství lidí).
  • DJU SU - vyjadřuje ve spojení s výrazem "KUNG FU" formu boje, která není omezena jakýmkoliv bojovým stylem, ale je průřezem všech znalostí, schopností a dovedností v rámci sebeobrany, které pocházejí z mnoha jiných bojových umění (Aikido, Judo, Karate, Tae-Kwon-Do, Box, a mnoha dalších). Prakticky nemá pravidla a jedinec si má možnost vytvořit vlastní systém sebeobrany, která mu nejvíce vyhovuje. 

 

PRO DALŠÍ INFORMACE POKRAČUJTE V NABÍDCE VLEVO.